Tipy na lyžovačku v okolí Rajeckých Teplíc

Túžite po spojení príjemného wellness s aktívnou lyžovačkou. Rajecké Teplice ponúkajú objaviť menej známe strediská, či vychutnať si lyžovanie v najlepších lyžiarských strediskách. Aktívna dovolenka je vyhľadávaná, a čo môže byť lepšie, ako po dni strávenom na svahu si vychutnať príjemnú termálnu vodu, masáže, whirpool…

Lyžovanie v Rajeckej Lesnej

Lyžiarske stredisko Rajecká Lesná leží pri rovnomennej rázovitej obci na lúčnatých severných svahoch lúčanskej časti Malej Fatry. Lyžiarsky areál ponúka upravené lyžiarske zjazdovky pre slabších aj pokročilých lyžiarov.

Lyžovanie v Čičmanoch

Lyžiarske stredisko Čičmany sa nachádza v južnej časti Rajeckej doliny pri obci Čičmany, ktorá je známa svojimi originálnymi drevenicami s charakteristickou bielou ornamentálnou výzdobou.V súčasnej dobe je v lyžiarskom stredisku 5 lyžiarskych vlekov typu Tatrapoma s prepravnou kapacitou 3350 osôb za hodinu. Lyžovanie v tomto stredisku je určené začiatočnikom, ale aj náročným lyžiarom, ktorý ocenia kvalitnú čiernu zjazdovku.

Skiaréna Fačkov

Skiarena Fačkovské sedlo v nádhernom prostredí sedla medzi pohoriami Malá Fatra a Strážovské vrchy je ideálnym miesto, kde pookreje vaša duša a naberiete nové sily. Na svoje si prídu všetky kategórie lyžiarov.

 

Lyžiarske stredisko Vrátna

Jedno z najnavštevovanejších lyžiarských stredísk zasadené v nádhernej prírode ponúka zjazdovky pre začiatočníkov, ale v na svoje si prídu aj milovníci náročného freeride. Stredisko Chleb ponúka krásnu panorámu, určenú aj turistom.

 

Rajecké Teplice sú vhodným miestom, kde môžete stráviť príjemnú aktívnu dovolenku. Ubytovanie môžete hľadať vo Villa Amelia, odkiaľ môžete pohodlne vyraziť za lyžovačkou, aj príjemným wellness relaxom.